پارسیا سرویس
آموزش تعمیرات لباسشویی
دوره آموزش تعمیر ماشین لباسشویی شامل اموزش تعمیر برد ماشین لباسشویی و اموزش مکانیک ماشین لباس شویی میباشد. آموزش تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو، اموزش تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، اموزش تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و اموزش نصب ماشین لباسشویی از مثالهای کلاس میباشد.
آموزش تعمیر لباسشویی
آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی شامل آموزش تعمیرات مکانیک،‌موتور و آموزش تعمیر برد لباسشویی است
Description: آموزش تعمیرات لباسشویی
دوره آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی زیر نظر تعمیرکار لوازم خانگی که تعمیرات لباسشویی را مسلط است تدریس میشود. تعمیرکار لباسشویی این دوره را در یک هفته اموزش میدهد. اموزش تعمیر ماشین لباسشویی نیاز به برطرف کردن عیوب برد لباسشویی، مکانیک، تعمیر موتور، اشکالات سنسورها و عیوب نصب و راه اندازی لباسشویی است.

سرفصل های آموزش تعمیرات ماشین لباسشویی
 
Description: اموزش تعمیر لباسشویی
 • آموزش شناخت اجزای تشکیل دهنده لباسشویی
آموزش بررسی لباس شویی های مختلف در بازار، از لحاظ توانمدی و کیفیت قطعات داخلی ماشین، شامل مخزن، تسمه ها و چرخدنده های متصل به موتور میباشد. مدلهای لباسشویی شامل آاگ، آریستون، ایندزیت، بوش، پاکشوما، ال جی، سامسونگ و کنوود نیز مورد بحث قرار میگیرد
 • آموزش اجزای الکتریکی لباسشویی تمام اتومات
دو شاخه: اولین وسیله ارتباط برق با ماشین لباسشویی است. معمولا" دو شاخه هایی که جریانشان کمتر از ۱۶ آمپر است جهت استفاده در ماشین لباسشویی مناسب نیستند.
کابل رابط: از آنجا که جریان مصرفی ماشین بالاست، توصیه می شود کابل 5/2×2 و یا حد اقل 5/1×2 مورد استفاده قرار گیرد.
اموزش تعویض ترمینالبه منظور ایجاد اتصالاتی مطمئن و هم چنین عایق بودن این اتصالات از بدنه مورد استفاده قرار می گیرد در ماشین لباسشویی معمولا" از ترمینال های پلاستیکی و یا کائوچویی استفاده می کنند. محل قرار گیری ترمینال ، قسمتی از بدنه لباسشویی است که با پیچ و مهره در جای خود مستقر می شود.
اموزش تعمیر کلید on/off لباسشویی : کلید های بکار رفته در لباسشویی دو کنتاکت و یا چهار کنتاکت هستند. در نوع چهار کنتاکت فاز و هم نول وارد کلید شده و با حرکت محور تایمر بطرف بیرون، کلید بسته شده و فاز و نول وارد مدار لباسشویی میشوند. روش تست کلید با اهم متر و اشکالاتی که برای آن بوجود میآید در کلاس تعمیر لباسشویی توضیح داده میشود.
لامپ خبر روی لباسشویی: جهت اطلاع مصرف کننده از ورود برق به ماشین از چراغ خبر که یک لامپ استفاده میشود.
آموزش تعمیر و شناخت میکروسوئیچ لباسشویی:​این قطعه برای احتیاط باز و بسته شدن درب لباسشویی است که دردوره آموزش تعمیرات لباسشویی اشکالات مرتبط ونحوه تست میکروسوییچ لباسشویی راشرح میدهیم 

 

اگر با بسته شدن کامل درب ، عقربه اهم متر منحرف شود میکروسوئیچ سالم است در غیر این صورت یا عیب از میکروسوئیچ است یا میکروسوئیچ سالم بوده اما از محل استقرار خود خارج شده و یا درب بطور واقعی بسته نمی شود که معمولا" عیب آخر مربوط به خراب شدن لاستیک دور درب است. در صورت خراب بودن میکروسوئیچ آن را پس از باز نمودن قسمت جانبی لاستیک دور درب ( طرف قفل درب ) از بدنه جدا نموده و در صورت امکان تعمیر نمایید.
 • آموزش تعویض المنت (گرمکن یا هیتر دستگاه) لباسشویی:
ساختمان المنت، ابتدا سیم کرم نیکل یا کرم آلمینیوم درون پودر چینی یا سرامیک نسوز قرار گرفته و سپس جهت ممانعت از نفوذ آب و رطوبت آن را درون یک محافظ فولادی قرار می دهند. المنت درون دیگ فرعی قرار می گیرد و در توان های مختلف ساخته شده و استفاده می شود . آب بندی المنت بوسیله لاستیک محافظش صورت می گیرد از اینرو هرگز نباید المنت را در حالیکه درون دیگ آبی وجود ندارد به برق متصل نمود. برای تست المنت استفاده از لامپ سری ، اهم متر یا اتصال چند ثانیه ای مستقیم به برق توصیه می شود.
 • آموزش تعمیر قفل مغناطیسی درب:
پس از روشن شدن ماشین (البته مشروط به بسته شدن کامل درب) یک رله مغناطیسی زبانه درب را در اختیار گرفته و به هیچ وجه درب ماشین باز نمی شود . در صورت اعمال نیروی بیش از حد دستگیره قفل درب خواهد شکست. درب زمانی باز می شود که اولا" برق ماشین قطع شود (تایمرخاموش شود) ثانیا حداقل مدت ۲ دقیقه از خاموش شدن دستگاه بگذرد تا آثار مغناطیسی درون قفل مغناطیسی کاهش یافته و زبانه قفل درب رها شود.
 • عیب یابی ترموستات یا هیتر استارت ماشین لباسشویی:
از آنجا که جریان مصرفی هیتر بالاست و توسط تایمر مرتبا" در حال قطع و وصل است ، این احتمال می رود که بر اثر کار زیاد و مداوم ، سطح کنتاکت های تایمر مربوط به هیتر فرسوده شده و به یکدیگر جوش داده شوند. در این صورت هیتر در تمام مدت کار ماشین که گاها" به 3 ساعت و نیم نیز می رسد در مدار خواهد بود رسیدن دمای آب به نقطه جوش علاوه بر البسه داخل ماشین، رابط های پلاستیکی و شلینگ ها را نیز فرسوده می سازد. از اینرو استفاده از هیتر استات (ترموستات) اجتناب ناپذیر است.Description: آموزش تعمیر لباسشویی
 • آموزش تعمیر و تعویض پلاتین های داخلی، شناخت تیغه های فلزی و صفحه منعکس کننده حرارت
این بخش در دوره آموزش تعمیرات لباسشویی در جلسات میانی بهمراه قطعات دیگر بطور مفصل آموزش داده میشود. همکارانی که قادر به گذراندن دوره ها بصورت حضوری نیستند میتوانند جزوه ها و مطالب ما را بصورت غیر حضوری دریافت کنند.
 • آموزش عملکرد شیر الکتریکی در ماشین لباسشویی:
در حالت عادی فنر پشت اهرم، اهرم آهنی را بطرف جلو رانده و لاستیک سر اهرم، سوراخ وسط شیطانک را مسدود می سازد . با وصل برق و ایجاد مغناطیس توسط سیم پیچ شیر الکتریکی، اهرم به طرف داخل جذب شده و فنر را فشرده میسازد. با حرکت اهرم به طرف عقب، لاستیک سر اهرم از سوراخ وسط شیطانک جدا شده و شیطانک مجال تنفس می یابد. فشار آب، هوای بین شیلنگ و شیطانک را از مجرای تنفسی به عقب رانده و آب جاری می شود. پس از رسیدن آب به سقف مورد نظر، توسط فرمان هیدرواستات ، برق شیر الکتریکی قطع شده و با تضعیف میدان مغناطیسی سیم پیچ، فنر جمع شده اهرم  بطرف جلو رانده شده و در نتیجه مجرای تنفسی شیطانک مجددا" بسته می شود و از ورود آب به داخل ماشین ممانعت بعمل میاید.
برطرف کردن عیوب شیر الکتریکی که ممکن است مکانیکی و یا الکتریکی باشد. در مبحث مکانیکی، خرابی فنر، خوردگی لاستیک سر اهرم،پاره شدن لاستیک دور شیطانک ، مسدود شدن فیلتر بر اثر جرم و شن ریزه های موجود در آب شهر عملکرد صحیح شیر الکتریکی را مختل می سازد. که میتوان با جدا نمودن قسمت های مختلف شیر، مورد معیوب را شناسایی و نسبت به رفع عیب اقدام نمود.
در قسمت الکتریکی یا بوبین می سوزد که توسط تست با اهم متر (R×1k ) مشخص می شود و یا به شیر الکتریکی برق نمیرسد. در این صورت همیشه قبل از آنکه عیب از ناحیه شیر الکتریکی تصور شود، برق دو سر بوبین را اندازه گیری نمایید.
Description: تعمیر برد لباسشویی
Description: آموزش تعمیر برد لباس شویی
 • شناخت عملکرد تایمر (برنامه ریز دستگاه)
تایمر در واقع به عنوان مغز فرمان دهنده ماشین لباسشویی عمل می کند و پس از گرفتن فرمان شروع، سایر اعمال از قبیل آب گیری، گرم نمودن آب، عملکرد دور تند و کند موتور با فرمان تایمر انجام می شود. در حال حاضر تایمر های موجود به دو شکل الکترونیکی و الکترومکانیکی به بازار ارائه می شوند. در نوع الکترونیکی فرمان های مختلف به قطعات الکتریکی مانند هیتر، واتر پمپ، الکترو موتور و شیر الکتریکی توسط قطعات الکترونیکی مانند ترانزیستور، تریستور و IC صورت می گیرد و از آنجا که ابعاد این قطعات به مراتب کوچکتر از چرخ دنده های زائده داراست ابعاد تایمر های الکترونیکی بسیار کوچک تر از تایمر های مکانیکی است.

تایمر های الکترونیکی بصورت کتابی ساخته می شوند

.Description: آموزش اجزای لباسشویی


تایمر های الکترومکانیکی یا بصورت خلاصه مکانیکی، با حرکت محور اصلی که توسط یک موتور کوچک می چرخد عمل می کند.بر روی این محور یک چرخ دنده بزرگ ( توپی تایمر ) با زائده های فراوان وجود دارد که در حال چرخش محور ، زائده های توپی با کنتاکت های مختلف برخورد نموده و در بعضی موارد ، ارتباطی بر قرار و یا قطع می سازد. بخش های تایمر الکترومکانیکی که در کلاس تعمیر لباسشویی توضیح داده خواهد شد.
 موتور تایمر، چرخ دنده ها ، صفحه های پلاتین ، اهرم متغیر برنامه ، کلید قطع و وصل لباسشویی، بدنه یا قاب پلاستیکی موتور تایمر
 • آموزش تعمیر هیدرواستات (اتومات) در انواع لباسشویی :
این وسیله تنظیم کننده آب ورودی به ماشین است و ناگفته پیداست که اگر دچار مشکلی شود یکی از اساسی ترین اعمال ماشین انجام نخواهد شد. قطعات هیدرواستات شامل قابه یا بدنه مخصوص، صفحه لاستیکی (دیافراگم ) ، کنتاکت های قطع و وصل داخلی  ، لوله ورودی هوا ، کنتاکت های اتصال برق می باشد.
 • آموزش تعمیر واتر پمپ
 • آموزش تعمیر موتور شستشو در مدلهای دیجیتال لباسشویی
 • آموزش تعمیر الکتریکی موتور لباسشویی
 • آموزش تعمیر کاپاسیتور روی برد و اجزای لباسشویی
Description: تعمیرات لباسشویی
Description: تعمیر برد لباسشویی
در آموزش تعمیر ماشین لباس شویی کارآموز میتواند مواردی از قبیل عیوب و کدهای خطا، نحوه برطرف کردن عیوب مرتبط با کدهای خطای لباسشویی، آموزش نقشه خوانی مدارات الکترونیکی برد لباسشویی، تکنیکهای عیب یابی مدارات الکترونیکی بدون نیاز به نقشه ، روشهای نوین عیب یابی مدارات الکترونیکی، آشنایی با برنامه ریزی و پروگرام کردن بردهای فرمان، روشهای عیب یابی توسط ولتاژگیری، برطرف کردن عیوب دستگاههای خاموش، دستگاه روشن می شود ولی وارد برنامه نمی شود، دستگاه فقط یک برنامه را اجرا می کند و تکنیکهای عیب یابی انواع ماشینهای لباسشوئی را آموزش ببیند و برطرف کنند